Hra Bomb 1.5

Bomb je jednoduchá hra pro DOS. Princip hry spočívá v umisťování bomb tak, aby výbuch zlikvidoval co největší počet příšerek. Pokud vás výbuch zasáhne nebo se vás dotkne nějaká příšerka, ztrácíte život. S příbývajícími koly vzrůstá i obtížnost. Hru zpestřuje řada prémií jako další životy, zvětšení dosahu bomb nebo dokonce atomová bomba.

Hra má jednoduché ovládání a naprosto minimálními nároky na hardware (PC 486, 640KB RAM a VGA karta s rozlišením 320*200). Hra umožňuje také síťovou hru pomocí protokolu IPX, v lokální síti je možné současně hrát až na 10 počítačích. Protokol IPX se bohužel v současnosti již běžně nepoužívá, ale pravděpodobně by bylo možné použít emulaci přes TCP/IP v programu DOSBox.

Více informací najdete v uživatelském manuálu. Tento program zvítězil v soutěži "Pascal 2000" na SPŠE v Pardubicích.

Banner hry Bomb

Program naleznete zkomprimovaný v souboru BOMB.ZIP (36 KB). Program není nutné instalovat, stačí soubor rozbalit do libovolné složky na disku a spustit souborem BOMB.EXE.

Poslední verze hry pochází z roku 2001 a další vývoj již neprobíhá. Původně byla hra označena jako shareware, ale vzhledem k stáří hry byla překlasifikována na freeware. Hru je tedy možné používat i šířit zcela bez omezení, informace o registračním poplatku uvedené přímo ve hře již neplatí.

Obrázek ze hry Bomb (1) Obrázek ze hry Bomb (2)
Obrázek ze hry Bomb (3) Obrázek ze hry Bomb (4)